Oto Lastik bakımınız için Usta Oto uzman personeline güvenebilirsiniz!

Sürüş güvenliğinizi riske atmamalısınız!

Lastik sökme takma işlemi nedir?

Uzman kişilerce yapılması gereken lastik değiştirme işlemi; jantın sökülmesi ve takılması, jantın oksitlenen yerlerinin raspa yapılması, lastiğin sökülmesi ve takılması, yüzeylerin fırçalanması, balans ayarı, ön düzen kontrolü, subapın değiştirilmesi ve son olarak lastiğin doğru hava basıncı değerinde şişirilmesi işlemlerinin tamamını kapsar.

Yeni lastik neden arka tarafa (arka dingile) takılır?

Araç yol tutuşunu kaybettiğinde, önden kayan bir aracı kontrol etmek arkadan kayan bir aracı kontrol etmekten daha kolay olacaktır. Bu nedenle Usta Oto uzman ustası, yeni lastikleri her zaman arka dingile takar. Yeni lastikleri arka dingile takmak; lastiğin patlama riskini azaltır, fren esnasında ve virajlarda daha iyi yol tutuşu sağlar ve suda kızaklama riskini en aza indirir. 

Lastik nerede değiştirilir?

Araç bakımınızın olmazsa olmaz bir parçası olan lastik değiştirme işlemi güvenilir bir servis dükkanında, uzman ustalar tarafından yapılmalıdır. Lastik ve araç bakımında size garantili kaliteli bir hizmet anlayışı ile sunan Usta Oto, lastik sökme takma işleminde ve sonrasında hiçbir hatanın oluşmasına dikkat ederek profesyonel hizmet sunar.
 

ÇORLU'DA LASTİK DEĞİŞTİRMEK İÇİN EN YAKIN SERVİS NOKTALARI

Başta Tekirdağ ili, Çorlu ilçesi, Önerler Köyü, Şahpaz Köyü, Türkücü Köyü, Sarılar Köyü, Seymen Köyü, Maksutlu Köyü, Deregündüzlü Köyü, Çerkezköy ve Silivri iline yakın 2 adet Çorlu oto lastik şubemizden hizmet veren Usta Oto’da araç bakım hizmetleri yanında; lastik satışı, sökme takma ve bakım işlemleriniz Usta Oto’nun uluslararası kalite standartları korunarak gerçekleştirilir. Size en yakın Çorlu Lastik servis noktası bilgilerine ulaşmak için linke tıklayın.